• Integracja klas III w Zielonej Szkole

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona Szkoła klas III.

           Nasi trzecioklasiści w pierwszych dniach nowego roku szkolnego wyjechali do Zielonej Szkoły w Nowej Wsi Przywidzkiej. Opiekę nad uczestnikami sprawowały panie Marzena Górska, Grażyne Glienke, Bogumiła Bundt oraz Helena Kukielska. Wszyscy uczestnicy spędzili dwa dni na zajęciach integracyjnych. We wtorek 18 września, zaraz po przyjeździe i zakwaterowaniu, rozpoczęli grupowe warsztaty i mierzyli się z ciekawymi wyzwaniami sportowo – zręcznościowymi, w tym z  mini-golfem, torem komandos i łucznictwem. Później odbył się rajd bryczką, zorbing oraz eliminacje rzutu podkową.  Wszystko zwieńczone zostało ogniskiem z kiełbaskami. Wieczorem uczniowie naszej „Jedynki” wspólnie śpiewali karaoke a także bawili się na dyskotece. Potem nocleg i kolejny dzień zabaw.

           Środa zapowiadała się nie mniej atrakcyjnie. Słoneczna pogoda dodawała wszystkim ochoty do działań. Odbył się finał rzutu podkową a następnie dojenie krowy i double-shot do wyboru. Dzieci wzięły również udział w festynie zabaw kaszubskich. Nie zabrakło także atrakcji dla miłośników piłki nożnej. Trzecioklasiści zagrali w Turnieju Piłkarskim i zwiedzili Małe Muzeum Piłki Nożnej – założone przez gospodarza ośrodka pana Grzegorza Stanisławskiego. Na zakończenie wszyscy laureaci konkursów otrzymali upominki, dyplomy lub medale. Po tylu najróżniejszych atrakcjach nadszedł czas powrotu do Żukowa.

           Wszystkie cele wyjazdu do zielonej szkoły zostały w pełni zrealizowane. Udało się bliżej poznać koleżanki i kolegów z innych klas, zmierzyć się z różnymi wyzwaniami, poznać swoje mocne strony i spróbować własnych sił w całkiem nowych zabawach i konkurencjach.

           Dziękujemy instruktorom  i właścicielom Agro Sport w Nowej Wsi Przywidzkiej za serce i oddanie a także za smaczne jedzenie i miłą atmosferę.

      Przygotowały: M. Górska, G. Glienke,
      B. Bundt, H. Kukielska

     • Nowy rok szkolny rozpoczęty!

     • Wakacje, jak co roku, skończyły się za wcześnie. Temperatury mamy sierpniowe, woda w jeziorze ciepła i chciałoby się jeszcze pokorzystać z uroków wolnego czasu. Tęskne westchnienia do minionych chwil udaje się jednak zagłuszyć radosnymi powitaniami z kolegami oraz wysokimi tonami  dzwonków wzywających na lekcje. Zaczęliśmy nowy rok szkolny. Weszliśmy w niego z nadzieją i zapasem ambicji oraz odnowionej energii. Na apelach 3 wrzesnia przywitało nas nowe kierownictwo: pan Przemysław Czachorowski – dyrektor szkoły oraz pan Mirosław Kamiński – wicedyrektor.

      Życzymy sobie wielu osiągnięć naukowych i sportowych, a także miłych doświadczeń na polu towarzyskim. Nowej dyrekcji zaś (panom Czachorowskiemu i Kamińskiemu oraz pani Dorocie Goszka-Stoltmann pełniącej rolę wicedyrektor) wiele sił do pracy i zadowolenia z jej efektów.

      Karolina Grześkowiak