• Ogłoszenie wyników I Powiatowego Konkursu Plastycznego
         „Bezpieczna droga 2019/2020”

I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego” dla klas „0” – III zorganizowany przez  Szkołę Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie został rozstrzygnięty. Organizatorki Marzena Górska, Wioletta Wydrowska, Helena Kukielska i Dominka Pranczk zgodnie z terminem zakończyły przyjmowanie prac.

W dniu 22 X 2019 r. do obrad przystąpiło jury w składzie Dorota Goszka – Stoltmann, Dominika Pranczk, Agnieszka Rzepka, Małgorzata Doba, Sebastian Formela oraz Marzena Górska. Komisja oceniła prace i dokonała wyboru biorąc pod uwagę:

- estetykę prac plastycznych

- oryginalność, pomysłowość i wyobraźnię w zakresie przedstawienia tematu

- wartość merytoryczną pracy

- samodzielność wykonania pracy

- stopień opanowania technik plastycznych

Wybór był niezmiernie trudny. Udało się jednak wyłonić laureatów.

Podsumowując, na tegoroczny konkurs wpłynęły 162 prace z 23 szkół powiatu kartuskiego. W przygotowanie dzieci zaangażowało się ponad 60 nauczycielek. Niestety 7 prac dotarło po terminie. Prosimy o dokładne czytanie regulaminu, opisywanie prac dzieci zgodnie z instrukcją oraz terminowe dostarczanie prac.

Wyniki  konkursu:   Bezpieczna_droga_2019 - wyniki.pdf

Tegoroczny konkurs odbył się dzięki zaangażowaniu organizatorów i wsparciu sponsorów. Wspólne działania umożliwiły nagrodzenie bardzo wielu uczniów.

Oto nasi Darczyńcy:

Grupa ENERGA z Gdańska

Auto Miras Autoryzowany Serwis Samochodowy z Pępowa

Firma Z.U.H. Elektromajster z Żukowa

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie

Referat Promocji i Komunikacji Społecznej w Żukowie

oraz anonimowi „Przyjaciele Szkoły”

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi w asyście zaproszonych sponsorów, władz miasta, policji, laureatów oraz uczniów klas I – III SP nr 1 w Żukowie, w dniu  6 listopada 2019 r. w żukowskiej „Jedynce” przy  ul. Gdyńska 7 o godz. 9.45.

Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami po osobisty odbiór nagród.

Będzie nam miło Państwa gościć. Prosimy o potwierdzenie chęci przybycia na uroczystość do 30 października - tel. 58 6818762 lub 503751197.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy.
        Zapraszamy za rok na kolejną edycję naszego konkursu.

Z poważaniem  Organizatorki

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

XI  edycja międzynarodowego konkursu czytelniczego

dla kl. IV - VI  pod hasłem ,,Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

Jeśli jesteś miłośnikiem książek i uczniem klasy IV, V lub VI, czytaj dalej:

1. Na początku każdego miesiąca (od września do marca) dowiadujesz się, jaką książkę spoza listy lektur obowiązkowych należy przeczytać.

2. W terminie wskazanym przez organizatora piszesz test konkursowy składający się z 20 zadań różnego typu sprawdzających znajomość i zrozumienie lektury.

3. Za test możesz uzyskać maksymalnie 21 pkt.

Suma punktów do uzyskania w Maratonie – 147.

4. Czekasz cierpliwie na wyniki, które zostaną ogłoszone na przełomie maja

i czerwca 2020 r.

5. W każdej chwili możesz przystąpić do maratonu lub zrezygnować z udziału

w konkursie.